Загрузка...

Ефералган — сироп для дітей: інструкція із застосування, дозування

Жарознижуючі препарати завжди є в домашній аптечці. Важливий момент в прийомі будь-якого з них полягає в тому, щоб не вдаватися до медикаментозної допомоги, поки температурний показник не перейде позначку 38 градусів. Організм повинен сам навчитися чинити опір вірусу і виробляти антитіла.

Ефералган є одним із засобів, які ефективно і швидко борються з високою температурою, можна дітям і не викликають звикання. Він продається без рецепта, тому при його застосуванні слід дотримуватися інструкції.

Жарознижувальний Ефералган сироп

Склад і властивості сиропу Еффералган для дітей

Ефералган УПСА – сучасне жарознижуючий засіб, що дозволяє швидко збити високу температуру. Він випускається в трьох формах:

  • Шипучі таблетки. Вони являють собою білі плоскі круглі драже. На одній із сторін є смужка. Продаються в блистерных упаковках по 4 штуки. При контакті з водою починають розчинятися, при цьому активно виділяючи бульбашки газу.
  • Сироп. Він відпускається у флаконах, розрахованих на 90 мл розчину. Зазвичай в комплекті додається спеціальна мірна ложечка. Сам сироп є в’язким жовто-коричневим розчином, який пахне карамеллю і ваніллю.
  • Ректальні супозиторії. Білі, глянцеві і гладкі. Відпускаються в блістерах по 10 штук.
  • Для дітей рекомендований Еффералган у формі сиропу. Його основним діючим компонентом є парацетамол – 3 грама на 100 мл продукту. Допоміжні речовини, що входять до складу, є такі (у дужках вказано їх кількісний вміст в грамах на 100 мл):

    • цукровий розчин, що складається з сахарози і води (50);
    • макрогол 6000 (20);
    • лимонна кислота (0,107);
    • сахаринат натрію (0,150);
    • калію сорбат (0,400);
    • ванільно-карамельний ароматизатор (0,200);
    • очищена вода.

    eferalganКрім сиропу, Еффералган випускається у вигляді шипучих таблеток і ректальних супозиторій

    Фармакологічна дія препарату можна описати трьома основними властивостями:

    • жарознижувальний;
    • знеболювальне;
    • протизапальна.

    Парацетамол впливає на центри болю та терморегуляції, блокуючи циклооксигеназу в ЦНС. У тканинах, де йде запальний процес, його дія нейтралізується клітинними пероксидазами, чим і пояснюється надання їм мінімального протизапального ефекту.

    Після прийому відбувається швидке всмоктування препарату з шлунково-кишкового тракту. Найбільша концентрація речовини в плазмі крові спостерігається вже через 10 – 60 хвилин. У тканинах і рідинах поширення активного компонента здійснюється добре. Виводиться препарат через нирки з періодом напіввиведення від 1 до 2 годин.

    Показання до застосування

    Ефералган Сироп призначається дітям, починаючи з місячного віку і до 12 років з масою тіла в межах від 4 до 32 кілограм. Основне призначення препарату — знеболювати і збити температуру.

    Ефералган призначається дітям з місячного віку для знеболення та зняття температури

    Як знеболюючий препарат виписують при таких видах болю слабкої і середньої інтенсивності, як:

    • м’язова;
    • головний;
    • зубна;
    • носить невралгический характер;
    • травматична;
    • є наслідком опіків.

    У другому якості розчин застосовується при ГРЗ і інфекціях, які спровоковані такими збудниками:

    • стафілококи і стрептококи;
    • риновірус, грип А і В, парагрип;
    • золотистий стафілокок;
    • кишкова паличка;
    • пневмокок;
    • герпесу 1 і 2 типу.

    Ефералган використовується як допоміжний засіб після вакцинації

    Крім того, препарат актуальний як допоміжний засіб після вакцинації. Також він допомагає полегшити стан дітей при прорізуванні зубів і при їх зміні, якщо процес супроводжується больовими відчуттями і температурою.

    Загрузка...

    Коли препарат протипоказаний?

    Препарат протипоказаний при високій чутливості до складових і дітям, яким ще не виповнився 1 місяць. Крім вікового обмеження та індивідуальної непереносимості, Еффералган заборонено вживати, якщо у дитини присутні:

    • збої в роботі печінки, що перейшли у важку форму;
    • нестача в організмі ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
    • патології кровоносної системи;
    • хронічні захворювання внутрішніх органів;
    • порушене функціонування нирок у важкій стадії.

    Крім строгих обмежень, бувають ситуації, коли призначати препарат і контролювати його прийом повинен виключно лікар, оскільки схема буде відрізнятися від інструкції, що додається в упаковці. Такий підхід застосуємо при синдромі Жильбера і проблеми з нирками і печінкою з легким або середнім ступенем тяжкості.

    Інструкція по застосуванню

    Дітям, які ще не вміють пити з ложки, призначають ректальні свічки з дозами відповідно до віку дитини. У більшості випадків вдаються до допомоги другий, більш популярної форми – сиропу. У таблиці нижче розписані дозування Эффералгана, рекомендовані для дітей різного віку та з різною масою тіла:

    Вік, років Маса тіла, кг Доза, мл (мг)
    3-5 міс. 6-8 3 (90)
    5-12 міс. 8-10 4 (120)
    1-2 10-12 5 (150)
    2-3 12-14 6 (180)
    3-4 14-16 7 (210)
    4-6 16-20 8 (240)
    6-7 20-22 10 (300)
    7-8 22-24 11 (330)
    8-9 24-26 12 (360)
    9-10 26-28 13 (390)
    10-11 28-30 14 (420)
    11-12 30-32 15 (450)

    При розрахунку дозування необхідно орієнтуватися на масу тіла. Також, щоб уникнути передозування, небажано вживати Еффералган спільно з іншими препаратами, у складі яких присутній парацетамол. Курс лікування не повинен перевищувати 5-7 днів. Якщо дитина приймає Еффералган, на цей період йому слід забезпечити рясне пиття, особливо після прийому сиропу.

    Ефералган йде зі зручною мірної помилковою, на якій нанесені поділки (15 мг на 1 кг маси тіла)

    Лікарський препарат слід зберігати в темному місці при температурі до 30 градусів і берегти від дітей. Термін придатності становить 3 роки. З моменту відкриття флакона розчин придатний до вживання півроку. Забороняється давати дитині засіб, якщо у нього закінчився термін придатності.

    Можливі побічні дії

    Жарознижуючий і знеболюючий препарат зарекомендував себе як ефективний засіб, який добре сприймається дитячим організмом. Однак це не виключає появи негативної реакції у дітей, чий організм не переносить парацетамол або інші складові.

    Серед побічних ефектів, які можуть з’явитися при прийомі Эффералгана, слід зазначити:

    • біль у животі;
    • напади нудоти;
    • блювання;
    • діарея;
    • подразнення прямої кишки;
    • збої в роботі травної системи;
    • алергічна реакція, яка може з’явитися у формі кропив’янки, набряку Квінке, шкірних висипань і свербежу.

    Передозування Эффералганом може посприяти розвитку кропив’янки

    У рідкісних випадках може спостерігатися анемія, лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія. При тривалому прийомі болі в області живота можуть стати регулярними, а артеріальний тиск — підвищеним. Існує ризик анафілактичного шоку.

    Загрозу становить неконтрольоване довгий прийом без дотримання дозування. Це викликає зміни у складі крові, метгемоглобінемію і панцитопенію, виробляє гепатотоксический та нефротоксичний ефект і призводить до подальших проблем з психологічним здоров’ям малюка.