Лоратадин дітям: інструкція із застосування таблеток і сиропу, дозування дитині до року і старше

Алергічна реакція здатна доставити безліч проблем малюкові, особливо якщо мова йде про постійне свербінні й висипах — дитині не пояснити, що розчісуючи шкіру, він робить собі тільки гірше. Є безліч причин виникнення алергії: неправильне харчування мами під час вагітності і в період лактації, неякісні штучні молочні суміші, спадковість. В останньому випадку наявність алергії у одного з батьків значно підвищує ризики виникнення аналогічної проблеми у дитини. Викликати алергію також здатні шерсть тварин, одяг, пилок рослин, миючі засоби та інші фактори. Лоратадин — ефективний засіб в боротьбі з алергічними проявами.

0012_60.-Loratadin-sirop-5mgml-100ml-600x600_cr

Склад і властивості препарату

Препарат є блокатором гістамінових рецепторів тривалої дії. У таблетках і сиропі міститься активна речовина (лоратадин) і додаткові компоненти:

  • кукурудзяний крохмаль;
  • моногідрат лактози;
  • магнію стеарат;
  • натрію крохмальгліколят;
  • фруктові ароматизатори (в сиропі).

Набряк Квінке — одне з найбільш небезпечних проявів алергії. Лоратадин успішно блокує його розвиток. Таблетки усувають первинні симптоми алергічних реакцій: спазми, печія, накопичення рідини в слизових. Препарат не тільки успішно маскує симптоми перебігу захворювання, а й запобігає його розвиток.

Засіб не впливає на ЦНС, серцево-судинну систему і не спричиняє звикання. Через 2-3 години після прийому таблетки спостерігається позитивна динаміка, максимальний ефект досягається через 6-8 годин. Дія препарату триває добу, цим і зумовлена його дозування. Лоратадин швидко всмоктується в шлунку, рекомендується приймати таблетки після їжі. Виводиться разом із сечею і жовчю.

Форми випуску

Лоратадин випускається в таблетках і у вигляді сиропу:

  • Таблетки по 10 мг упаковані в блістери. В картонних коробках міститься 10, 20 або 30 таблеток. Об’єм упаковки залежить від тривалості курсу лікування.
  • Сироп представляє собою безбарвну рідину з легким фруктовим запахом.
  • Зберігати препарат можна протягом 3-х років в темному місці при температурі не вище 25 градусів. Після закінчення терміну придатності або при недотриманні правил зберігання приймати таблетки та сироп не можна.

    Показання до використання для дітей

    Показаннями для застосування препарату є:

    • хронічна кропив’янка;
    • набряк Квінке;
    • кон’юнктивіт;
    • алергічний риніт;
    • вивільнення гістаміну з причини псевдоаллергической реакції;
    • отит;
    • дерматит;
    • алергія на медикаменти;
    • особлива форма астми, яка є проявом алергії.

    Препарат застосовується при алергічних захворюваннях різної етіології

    Інструкція по застосуванню для дітей

    З якого віку можна давати засіб? Згідно інструкції, малюкам до 1 року давати препарат заборонено — Лоратадин протипоказаний до 2 років:

    • препарат приймається по 1 таблетці 1 раз в день для дітей і дорослих вагою від 30 кг;
    • для дітей вагою менше 30 кг призначається прийом до 0,5 таблетки 1 раз на день або по 5 мг сиропу.

    Хоча лінія розлому на таблетках передбачає можливість прийому по 5 мг, курс лікування буде повністю залежати від рішення лікаря. Максимальна тривалість курсу лікування — 28 днів. Зазвичай застосування препарату призначається на 10 днів або 2 тижні.

    Дозування знижується для хворих, які страждають печінковою недостатністю і проблемами з нирками, щоб уникнути накопичення активної речовини — у печінці відбувається метаболізм медикаменту, а він виводиться нирками. Таким пацієнтам призначають прийом 1 таблетки через день.

    Протипоказання до прийому

    Лікарський засіб забороняється приймати:

    • дітям до 2 років;
    • пацієнтам з гіперчутливістю до компонентів препарату.

    Окремо варто відзначити лактозу, що міститься в таблетках. Існує рідкісна патологія — непереносимість лактози, що передається у спадок. Хворим, які страждають від такого типу алергії, застосування препарату заборонено. Слід бути обережними жінкам під час вагітності та в період лактації.

    Активна речовина препарату проникає у грудне молоко і разом з нею потрапляє в організм малюка. Фахівці рекомендують на час прийому ліків припинити грудне вигодовування або замінити Лоратадин аналогами.

    Перед взяттям шкірних алергопроб прийом препарату слід припинити за дві доби. В іншому випадку він вплине на результати аналізів, і дані будуть помилковими.

    Передозування та можливі побічні реакції

    При передозуванні препаратом у хворих спостерігається прискорене серцебиття, головні болі, непритомні стани, сонливість, млявість, підвищена стомлюваність. Зазвичай призначають промивання шлунка і застосування активованого вугілля. Серед побічних дій виділяють підвищену пітливість, зміна кольору сечі, біль при сечовипусканні, головні болі, скачки тиску, збуджений стан, сухість у роті, запори, діарея, біль у грудях, пропасницю, тривожність, підвищену стомлюваність.

    Особливу увагу варто приділити сонливості і млявості, які найбільш поширені серед побічних симптомів після прийому препарату. Слід бути обережними пацієнтам з захворюваннями печінки, адже Лоратадин метаболізується саме в ній.

    Не варто приймати Лоратадин одночасно з Еритроміцином, Циметидином, Кетоконазолом та іншими протиалергічними препаратами та блокаторів гістаміну на основі лоратадину. В іншому випадку його концентрація в організмі підвищується, що викликає симптоми передозування.

    Вартість і аналоги

    Вартість Лоратадину варіюється в залежності від цінової політики аптек. В одних препарат можна придбати менш ніж за 100 рублів, а в інших ціна за упаковку з 10 таблетками становить до 250-280 рублів. При необхідності, засіб можна замінити іншими ліками, з тим же діючим компонентом:

    • Лоратадин-Тева вважається кращим аналогом Лоратадину. Він дорожчий і за рахунок іншого складу додаткових компонентів рідше викликає побічні реакції у вигляді сонливості і млявості. Дітям до 3 років давати ліки не рекомендується.
    • Іншим найбільш популярним аналогом препарату вважається Кларитин. До його складу входить аналогічне активну речовину. Препарати розрізняються додатковими компонентами. Прийом сиропу протипоказаний дітям до 2 років, таблеток — до 3 років.
    • Серед інших аналогів: Кларотадин, Алерик і Лоризан.

    В основі Супрастину лежить гідрохлорид хлоропиромина. Хоча препарат і призначається при аналогічних діагнозах, він менш ефективний за рахунок яскраво виражених побічних реакцій. Саме Супрастин призначають у випадках, коли у дитини виявлена індивідуальна непереносимість лоратадину як активного речовини.