Загрузка...

Свічки Парацетамол для дітей — інструкція із застосування і дозування для новонароджених і старше

Підвищення температури тіла супроводжує безліч дитячих хвороб, інфекційних і неінфекційних. Цей симптом супроводжує і прорізування зубів у немовлят, і періоду після введення щеплень. Найчастіше в таких випадках лікар призначає Парацетамол, тому що це ліки організм дитини переносить краще інших жарознижувальних засобів.

Склад і форма випуску ліки

У супозиторіях, як і в будь-якій іншій лікарській формі цього препарату активна речовина одне – парацетамол (пара-ацетаминоферол). Дозувань у даного ліки існує чотири: 0,125 г, 0,25 г, 0,5 г, 1,0 р. В дитячих свічках парацетамол найбільш чистий і безпечний, так як крім основного компонента і жирової складової у твердій формі у них немає інших додаткових речовин.

Саме ця особливість свічок дозволяє педіатрам призначати їх навіть дітям грудного віку. Супозиторії ректальні є практично безпечними для дитячого організму. Їх біодоступність істотно вище інших різновидів цього ліки. Випускається засіб у картонних коробках, що містять дві контурні осередку. У кожній контурної клітинці знаходиться 5 маленьких свічок торпедовидной форми.

В яких випадках призначається засіб?

У лікуванні дитячих хвороб Парацетамол застосовується переважно як ліки, що знижує температуру і забезпечує знеболюючий ефект.

Його призначають при таких патологіях:

  • лихоманка при ГРВІ, ангіні, грипі;
  • невралгії;
  • міалгія;
  • зубний біль;
  • больовий синдром будь-якої інтенсивності, локалізації;
  • артралгії;
  • біль травматичного походження;
  • мігрень;
  • менструальні болі.

Слід зазначити, що протизапальну дію цього ліки виражено вкрай слабо, тому лікар призначить додатковий препарат у випадку, якщо необхідно подіяти на вогнище запалення. Це визначає важливість отримання консультації кваліфікованого фахівця перед початком лікувальних заходів. Новонародженим до 1 місяця цей препарат не показаний.

Загрузка...

Інструкція із застосування Парацетамолу

Як ліки, що знижує температуру, Парацетамол використовують не більше трьох діб підряд, а в якості засобу для зняття болю різної етіології – не більше п’яти. Збільшувати або зменшувати дозу, а також відміняти прийом кошти можна лише за погодженням з лікарем, який займається лікуванням малюка.

Ректальні супозиторії проти температури дуже ефективні і зручні в застосуванні

Особливості дозування та прийому для малюків до року

У лікуванні новонароджених засіб найчастіше не використовується. Для малюка від 3 місяців необхідно купувати ректальні свічки з дозою парацетамолу 125 мг. На добу дозволяється вводити не більше 4 свічок з проміжком не менше 4 годин. Рекомендується використовувати ліки не частіше 2-4 разів за добу. Лікарі радять застосовувати свічку на ніч, тому що максимальний підйом температури відбувається в цей час.

Дуже важливо точно дотримуватися дозування і тимчасові проміжки, не допускати передозування, щоб препарат не дав небажаних ефектів для дитини. Тривалість терапії не повинна перевищувати 5-7 діб. Парацетамол у цій формі відмінно знімає температуру і біль, а ефект від ректального введення засобу триває набагато довше, ніж від прийому суспензії з парацетамолом як активної складової.

Розрахунок дозування препарату для дітей від 1 року

  • Малюкам від року до трьох років з масою тіла, що не перевищує 15 кг, вводять по 1 свічці з вмістом 125 мг парацетамолу кожні 6 годин до нормалізації температури.
  • У 3-6 років діткам вагою 16-21 кг доза на одне введення складе 250 мг активної речовини. Інтервал — кожні 8-12 годин. Добовий максимум – 1000 мг.
  • Дітям у віковому проміжку 6-12 років і масою до 35 кг на одне застосування використовується свічка з дозуванням 250-500 мг активної складової. Кратність введення – 3-4 рази на добу.
  • Доза для дітей, що досягли 12 років і які мають масу понад 35 кг, складе 500 мг на одне введення. Інтервал між введеннями ліки – 6 годин. Максимально допустима сумарна доза за добу – 2000 мг.

Інтервал між введенням ректальних супозиторій — 4-8 годин (в залежності від того, як швидко буде підніматися температура)

Використовувати свічки потрібно тільки при необхідності і за показаннями – при високій температурі, больовому синдромі. Тривалість терапії не перевищує 3 днів, у виняткових випадках педіатр може продовжити лікування цими ліками до 5-6 днів.

Слід зазначити, що показанням для введення свічки є температура 38,5°C і вище. Іноді, при загрозливих для життя малюка станах, доктор може призначити застосування цього засобу при більш низьких цифрах температури. Якщо організм дитини ослаблений, рекомендовану дозу слід зменшити на третину або навіть удвічі.

Протипоказання і можливі побічні ефекти

Безпека прийому Парацетамолу малюками відносна. Лікарі забороняють використання цього ліки при таких патологіях:

  • алергія до компонентів засобу;
  • астма;
  • хвороби крові;
  • хвороби печінки;
  • діабет (у суспензії міститься сахароза);
  • виразка шлунка;
  • порушення згортання крові;
  • захворювання нирок;

Ректальне жарознижувальну має свої протипоказання, одне з яких — діарея (ліки просто може не встигнути засвоїться організмом)

  • реакція на інші нестероїдні протизапальні ліки в минулому;
  • діарея;
  • захворювання прямої кишки;
  • недолік глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • кровотечі з прямої кишки.

У рідкісних випадках у маленьких дітей можуть виникнути шкірні реакції у вигляді зудить висипки. Якщо в організмі має місце дефіцит глутатионов, Парацетамол може впливати на печінку отравляюще, тому медики рекомендують дотримуватися особливої обережності при використанні цього препарату у дітей і дотримуватися дозувань згідно інструкції.

Якщо дитина отримував які-небудь інші засоби з пара-ацетаминоферолом в якості діючої речовини (Цефекон, Панадол і ін), то необхідно витримати інтервал часу в 4 години перед введенням свічки. В іншому випадку може статися передозування та отруєння організму Парацетамолом.

Важливо знати, що Парацетамол не лікує причину, а лише впливає на симптоми, полегшуючи стан малюка.

У тому випадку, якщо у малюка є відхилення в роботі печінки чи був порушений режим дозування лікарського засобу згідно з інструкцією, протягом доби можлива поява таких симптомів:

  • абдомінальний біль;
  • нудота;
  • блювання;
  • симптоматика панкреатиту;
  • блідість шкіри;
  • аритмія;
  • порушення перетворення цукрів в організмі;
  • анемія;
  • нейтропенія;
  • агранулоцитоз;
  • панцитопенія;
  • подразнення прямої кишки;
  • тенезми;
  • метгемоглобінемія;
  • кропив’янка;
  • анафілактичні реакції;
  • лейкопенія;
  • набряк Квінке.

Лікарський засіб практично не має побічних явищ, але вони можливі при передозуванні

При появі будь-яких небажаних ефектів, пов’язаних із застосуванням цього ліки, слід негайно припинити його прийом і звернутися за допомогою до фахівця. У більшості випадків діти переносять цей препарат добре, і такі явища досить рідкісні, але ігнорувати можливість їх виникнення не можна.

З особливою обережністю слід застосовувати Парацетамол у дітей з синдромом Жильбера. Якщо через незнання терапія препаратом тривала понад 7 днів, потрібно провести дослідження крові і печінки. На тлі прийому цих ліків дані про цукор і сечової кислоти плазми можуть бути істотно спотворені, тому ці аналізи рекомендовано здавати через 1-2 тижні після закінчення прийому препарату.

Аналоги Парацетамолу

Аналогів і торгових назв у Парацетамолу досить багато, тому знайти в аптеці підходящий по дозуванню і формі препарат ніяких труднощів не складе.

Найбільш часто в якості заміни Парацетамолу використовують наступні препарати:

  • західне засіб Ацетамінофен — препарат, що має подібний склад і режим дозування;
  • випускається у вигляді свічок Цефекон-Д, володіє хорошим жарознижуючою дією препарат;
  • препарат Мексален;
  • засіб Панадол;
  • всім відомий Ефералган.

Незважаючи на загальну групову належність і механізм дії, дозування цих препаратів і вікові обмеження відрізняються один від одного, тому підібрати підходяще засіб зможе лише компетентний у цих питаннях фахівець. Тільки він зможе вибрати оптимальну дозу для конкретного пацієнта і призначити потрібний засіб з мінімумом можливих ризиків.